Opuszczone Boisko - Sezon 1962-63

 

III LIGA

1.Zawisza Bydgoszcz (s)      22 38 79-19
2.Cuiavia Inowrocław         22 28 37-23
3.Budowlani Bydgoszcz        22 26 38-38
4.Pomorzanin Toruń           22 24 49-36
5.Gryf Toruń                 22 23 37-38
6.Polonia II Bydgoszcz (b)   22 21 30-34
7.Kujawiak Włocławek         22 21 32-44
8.Pogoń Mogilno              22 20 48-40
9.Unia Wąbrzeźno             22 20 27-26
10.Włocławianka Włocławek    22 19 32-44
11.Czarni Nakło              22 12 32-56
12.Zdrój Ciechocinek (b)     22    34-77

BARAŻE O AWANS DO II LIGI

1.Zawisza Bydgoszcz           8 14 31-4
2.Arka Gdynia                 8 12 26-10
3.Czarni Żagań                8  7 11-16
4.Czarni Szczecin             8  5 10-20
5.Gwardia Koszalin            8  2  8-36

Zawisza Bydgoszcz awansował do II Ligi.

KLASA A – GRUPA I


1.Chojniczanka Chojnice      22 39 71-19
2.Zawisza II Bydgoszcz (s)   22 31 50-30
3.Unia Janikowo              22 29 48-27
4.Wisła Nowe (b)             22 23 40-44
5.Gwiazda Bydgoszcz          22 22 43-34
6.Unia Solec Kujawski (b)    22 22 36-35
7.Stal Grudziądz (s)         22 21 38-33
8.Goplania Inowrocław        22 20 33-42
9.Ruch Grudziądz             22 19 28-33
10.Noteć Mątwy               22 15 39-66
11.Gryf Bydgoszcz            22 14 33-43
12.LZS Mrocza                22 10 22-60

KLASA A – GRUPA II


1.Brda Bydgoszcz             22 30 57-32
2.Legia Chełmża              22 30 55-21
3.Olimpia Grudziądz (s)      22 27 49-28
4.Gryf II Toruń (b)          22 27 58-41
5.Budowlani II Bydgoszcz (b) 22 27 36-21
6.Nadwiślanin Grudziądz      22 23 55-44
7.Orlęta Aleksandrów Kuj.    22 23 34-38
8.Budowlani Lipno            22 22 51-43
9.Kujawianka Strzelno (b)    22 22 58-53
10.Włocławianka II Włocławek 22 15 41-75
11.Włókniarz Toruń           22 13 35-58
12.Lech Rypin                22  5 24-102


Mecz barażowy o awans do III Ligi (Inowrocław):
Brda Bydgoszcz – Legia Chełmża 2-0


KLASA B – GRUPA I

1.Borowiak Czersk            14 22 58-20
2.Chełminianka Chełmno (b)*  14 21 26-22
3.Gryf Sępólno Kraj. (s)     14 17 33-23
4.Wda Świecie                14 16 25-39
5.Grom Więcbork (b)          14 14 28-31
6.Polonia III Bydgoszcz (b)  14  9 22-31
7.Wisła Fordon (b)           14  8 17-24
8.Pogoń Łobrzenica           14  5 17-46

Zespół Chełminianki został prawdopodobnie dokoptowany do rozgrywek. W poprzednim sezonie drużyna z Chełmna zajęła 3. miejsce w toruńskiej Klasie C.

KLASA B – GRUPA II


1.Pomorzanin II Toruń (s)    12 21 51-11
2.Sparta Brodnica (b)        12 17 36-15
3.Promień Kowalewo Pom.      12 13 27-26
4.Drwęca Golub-Dobrzyń       12 11 27-32
5.Olimpia II Grudziądz (b)   12  9 17-47
6.Victoria Toruń             12  7 12-28
7.Lech Ostrowite             12  6 16-34
-Sparta Toruń (b) – wycofana w trakcie rozgrywek


KLASA B – GRUPA III

1.Pałuczanka Żnin            12 19 34-24
2.Notecianka Pakość          12 18 28-15
3.Kabel Bydgoszcz (b)*       12 14 38-25
4.Brda II Bydgoszcz          12 12 31-30
5.Stella Białośliwie (s)     12  9 19-32
6.Sparta Janowiec Wlkp.      12  8 18-29
7.Budowlani Piechcin         12  4 18-31
-Szubinianka Szubin – wycofana w trakcie rozgrywek

* Istnieje prawdopodobieństwo, że zespół Kabla Bydgoszcz to dawna drużyna Stali BFOB Bydgoszcz (wówczas zespół nie posiadałby miana beniaminka).

KLASA B – GRUPA IV


1.Gopło Kruszwica            14 22 45-24
2.Wisła Grudziądz (s)*       14 18 34-22
3.Unia Gniewkowo (b)         14 16 36-28
4.Wisła Dobrzyń              14 15 41-31
5.Cukrownik Żnin (b)         14 11 19-25
6.Kujawiak II Włocławek      14 11 19-46
7.Włókniarz Choceń           14 10 35-42
8.Start Radziejów (b)        14  9 26-37

* Wisła Grudziądz awansowała dzięki korzystnemu układowi w wyższych ligach.

KLASA C – grupa inowrocławska

1.Pogoń II Mogilno           20 29 52-38
2.Unia II Janikowo           20 27 50-26
3.Cuiavia II Inowrocław      20 25 56-35
4.LZS Nowa Wieś Wielka       20 24 62-52
5.LZS Złotniki Kujawskie     20 20 54-34
6.MKS Trzemeszno             20 20 49-53
7.Budowlani II Piechcin      20 18 50-48
8.Notecianka II Pakość       20 18 43-52
9.Goplania II Inowrocław (s) 20 17 46-62
10.LZS Rojewice              20 14 36-58
11.Cukrownik Tuczno (?)      20  8 30-71
-Unia Inowrocław – wycofała się z rozgrywek

Mecze barażowe o awans do Klasy B:

Gwiazda II Bydgoszcz – Unia II Janikowo 2-1 1-1


* * * * * * * * * * * *


LIGA MIĘDZYPOWIATOWA


-LZS Jadowniki
-LZS Liszkowo

-LZS Modrzewiec
-LZS Pińsko
-mistrz powiatu mogileńskiego /?/
-?


Rozgrywki przeprowadzono systemem wiosna-jesień (1963)


LIGA WIEJSKA


-LZS Szarlej (I. miejsce w gr. I /na półmetku/)
-LZS Chełmce (II. miejsce w gr. I /na półmetku/)
-LZS Bąkowo
-LZS Papros
-?


-LZS Liszkowo (I. miejsce w gr. II /na półmetku/)
-LZS Jaksice (II. miejsce w gr. II /na półmetku/)
-LZS Palczyn
-LZS Rojewo
-?


Rozgrywki przeprowadzono systemem wiosna-jesień (1963)


TOWARZYSKO

Złotniki Kujawskie /o puchar Gminnej Rady Narodowej – 01.05.63/:
finał: LZS Złotniki Kuj. - LZS Jaksice 2-0

Rojewo /o puchar Gminnej Rady Narodowej – 01.05.63/:
decydujący mecz: LZS Rojewo – LZS Liszkowo 0-8
1.LZS Liszkowo
2.LZS Rojewo

3.LZS Dąbie


Dąbie /o puchar Rady LZS – maj 1963/:
LZS Dąbie – LZS Lipie 3-0
LZS Dąbie – LZS Jaksice 2-0
1.LZS Dąbie
2.LZS Lipie
3.LZS Jaksice



LZS Cieślin – LZS Szarlej 4-6
LZS Dąbie – LZS Rojewo 2-1 /z okazji otwarcia boiska w Dąbiu – 1963/

LZS Błękitni Cieślin zostali przyjęci do Bydgoskiego OZPN. W następnym sezonie Błękitni wystąpią w rozgrywkach Klasy C.
Dzisiaj stronę odwiedziło już 1 odwiedzający (76 wejścia) tutaj!
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=