Opuszczone Boisko - Sezon 1961-62

 

III LIGA

1.Gryf Toruń                22 33 55-16
2.Budowlani Bydgoszcz       22 29 54-26
3.Kujawiak Włocławek        22 26 40-36
4.Pomorzanin Toruń          22 25 40-22
5.Cuiavia Inowrocław        22 23 40-33
6.Unia Wąbrzeźno            22 23 37-3
4
7.Zawisza II Bydgoszcz*     22 22 38-36
8.Pogoń Mogilno             22 21 44-41
9.Czarni Nakło              22 20 30-38
10.Włocławianka Włocławek   22 19 36-50
11.Olimpia Grudziądz        22 16 27-56
12.Stal Grudziądz           22  7 19-72

* W związku z degradacją z II Ligi pierwszej drużyny Zawiszy Bydgoszcz, szeregi III Ligi musiał opuścić zespół rezerw.

BARAŻE O AWANS DO II LIGI (mistrzowie III Lig)

1.Polonia Gdańsk             8 13 16-5
2.Czarni Słupsk              8  8  9-14
3.Czarni Szczecin            8  8 11-8
4.Gryf Toruń                 8  6  9-12
5.Lechia Zielona Góra        8  6  7-13

Po meczach barażowych Gryf Toruń nie awansował do II Ligi.

KLASA A – GRUPA I

1.Polonia II Bydgoszcz      20 37 89-15
2.Unia Janikowo             20 28 66-35
3.Chojniczanka Chojnice     20 21 43-38
4.Gwiazda Bydgoszcz         20 21 52-49
5.Gryf Bydgoszcz            20 21 36-35
6.Ruch Grudziądz            20 18 37-45
7.Noteć Mątwy               20 18 42-51
8.Goplania Inowrocław       20 18 39-58
9.LZS Mrocza                20 15 33-56
10.Stella Białośliwie       20 15 26-46
11.Gryf Sępólno Kraj.       20  8 23-63

KLASA A – GRUPA II

1.Zdrój Ciechocinek         20 28 51-31
2.Nadwiślanin Grudziądz     20 26 51-33
3.Brda Bydgoszcz            20 25 52-31
4.Legia Chełmża             20 20 43-38
5.LKS Lipno                 20 20 40-38
6.Włocławianka II Włocławek 20 19 38-42
7.Lech Rypin                20 19 34-46
8.Włókniarz Toruń           20 18 35-34
9.Orlęta Aleksandrów Kuj.   20 18 39-48
10.Wisła Grudziądz          20 18 32-43
11.Pomorzanin II Toruń      20 19 24-55

KLASA B – GRUPA I

1.Wisła Nowe                14 24 66-16
2.Budowlani II Bydgoszcz*   14 18 35-26
3.Stal BFOB Bydgoszcz       14 16 23-29
4.Borowiak Czersk           14 14 29-34
5.Brda II Bydgoszcz         14 13 25-25
6.Pogoń Łobżenica           14 12 34-41
7.Wda Świecie               14  8 20-46
8.Chojniczanka II Chojnice  14  5 21-42

KLASA B – GRUPA II

1.Unia Solec Kujawski       16 28 53-18
2.Gryf II Toruń*            16 27 80-23
3.Notecianka Pakość         16 20 36-28
4.Szubinianka Szubin        16 16 42-49
5.Pałuczanka Żnin           16 15 48-41
6.Budowlani Piechcin        16 13 38-44
7.Sparta Janowiec           16 12 24-44
8.Victoria Toruń            16  7 18-58
9.Goplania II Inowrocław    16  6 22-56
-Astoria (Bydgoszcz?) - wycofała się z rozgrywek

KLASA B – GRUPA III

1.ZKS Kujawianka Strzelno   16 27 75-24
2.Gopło Kruszwica           16 26 37-13
3.Promień Kowalewo Pom.     16 25 67-24
4.Kujawiak II Włocławek     16 15 26-39
5.LZS Dobrzyń               16 13 30-41
6.Włókniarz Choceń          16 12 29-45
7.Lech Ostrowite            16 11 33-39
8.Drwęca Golub              16 11 26-41
9.Lech II Rypin             16  4 15-72

BARAŻE O AWANS DO KLASY A
1.Budowlani II Bydgoszcz     4  6  7-3
2.Gryf II Toruń              4  4  4-3
3.Gopło Kruszwica            4  2  3-8

* Rezerwy Budowlanych Bydgoszcz i Gryfa Toruń awansowały do Klasy A.

KLASA C – grupa inowrocławska

1.Cukrownik Żnin            14 21 37-22
2.LZS Złotniki Kujawskie*   14 19 48-28
3.Unia Inowrocław           14 16 29-28
4.Cuiavia II Inowrocław     14 15 51-30
5.Pogoń II Mogilno          14 13 34-38
6.Budowlani II Piechcin     14 11 27-31
7.Notecianka II Pakość      14 11 35-45
8.ZKS II Strzelno           14  6 24-63

* LZS Złotniki Kuj. nieskutecznie walczył w barażach o awans do Klasy B. Rywalami były drużyny Tucholanki Tuchola i Wisły Fordon. Awans wywalczyła Wisła.

KLASA C – grupa toruńska

1.Start-Unia Gniewkowo      10 19 32-6

2.Sparta Toruń*             10 12 30-31
3.Chełminianka Chełmno**    10 10 24-17
4.Legia II Chełmża          10  7 16-26
5.Włókniarz Toruń           10  6 12-27
6.LZS Rojewice              10  5 15-32

* Sparta Toruń awansowała po barażach
** Chełminianka Chełmno prawdopodobnie została dokoptowana do przyszłorocznych rozgrywek Klasy B.


AWANS DO KLASY B PO BARAŻACH:

-Wisła Fordon

-Sparta Brodnica
-Sparta Toruń
 


* * * * * * * * * * * *


LIGA WIEJSKA (1962)


Finał (Złotniki Kujawskie):

o I miejsce:

LZS Liszkowo – LZS Chełmce 4-0 (2-0)

o III miejsce:


LZS Szarlej – LZS Palczyn 6-3

1.LZS Liszkowo
2.LZS Chełmce
3.LZS Szarlej
4.LZS Palczyn

Inne drużyny:
-LZS Chełmce
-LZS Sukowy
-?


TOWARZYSKO


LZS Cieślin – LZS Palczyn 2-1

15 września 1962 r. oddano do użytku boisko w Rojewicach. Poza tym, jak poinformowała Rada Powiatowa Zrzeszenia LZS w Inowrocławiu do użytku oddano (w czynie społecznym) 23 boiska do siatkówki i piłki nożnej, m.in. w Chełmcach i Łojewie.
Dzisiaj stronę odwiedziło już 8 odwiedzający (9 wejścia) tutaj!
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=