Opuszczone Boisko - Sezon 1965-66

 

III LIGA

1.Polonia Bydgoszcz (s)*      24   35   66-20
2.Budowlani Bydgoszcz (b)     24   32   38-23
3.Unia Wąbrzeźno              24   30   39-23
4.Zawisza II Bydgoszcz**      24   29   52-26
5.Kujawiak Włocławek          24   29   29-22
6.Pomorzanin Toruń            24   28   41-35
7.Olimpia Grudziądz (b)       24   25   39-35
8.Gryf Toruń                  24   23   33-34
9.Cuiavia Inowrocław          24   18   30-54
10.Brda Bydgoszcz             24   17   30-49
11.Chojniczanka Chojnica      24   17   29-61
12.Nadwiślanin Grudziądz      24   16   26-47
13.Włocławianka Włocławek     24   13   19-42
* Polonia awansowała po barażach do II Ligi.
** Drużyny z miejsc 2-4 zagrają w "nowej" III Lidze, z pozycji 5-12 w Lidze Okręgowej, natomiast ostatnia drużyna została zdegradowana do Klasy A


BARAŻE O AWANS DO II LIGI

1.Polonia Bydgoszcz           10   16   18-7
2.Arkonia Szczecin            10   11   17-9
3.Warta Poznań                10   10   16-13
4.Górnik Wojkowice            10   10   16-17
5.Bałtyk Gdynia               10    9    8-11
6.Polonia Warszawa            10    4    7-25

KLASA - GRUPA I

1.Polonia II Bydgoszcz        24   38   67-30
2.Goplania Inowrocław         24   36   56-31
3.Unia Solec Kujawski         24   33   62-32
4.Czarni Nakło                24   27   56-32
5.Wisła Nowe                  24   25   42-46
6.Legia Chełmża (s)           24   24   39-35
7.Ruch Grudziądz              24   23   40-36
8.Borowiak Czersk             24   21   30-39
9.MPK Bygdoszcz               24   21   39-47
10.Wda Świecie                24   19   35-53
11.Stella Białośliwie (b)     24   19   33-53
12.Gwiazda Bydgoszcz          24   13   32-63
13.Budowlani II Bydgoszcz (b) 24   13   18-82

KLASA A - GRUPA II

1.Zdrój Ciechocinek           22   36   58-12
2.Pogoń Mogilno               22   30   58-24
3.Budowlani Lipno             22   28   67-18
4.Unia Janikowo               22   25   49-33
5.Gryf II Toruń               22   22   43-43
6.Orlęta Aleksandrów Kuj.     22   21   37-53
7.Kujawianka Strzelno         22   20   29-30
8.Pałuczanka Żnin             22   19   30-44
9.Włókiniarz Toruń (b)*       22   17   33-56
10.Promień Kowalewo Pom. (b)  22   16   38-55
11.Unia Gniewkowo**           22   16   33-58
12.Wisła Dobrzyń (b)          22   14   29-68

* Włókniarz Toruń nie przystąpił do kolejnych rozgrywek.
** Unia Gniewkowo spadła do Klasy B (być może rozgrywano baraż o wolne miejsce powstałe po wycofaniu się Włókniarza Toruń).


KLASA B - GRUPA I

1.Kabel Bydgoszcz             14   21   51-18
2.Kolejarz Chojnice (s)       14   21   30-11
3.LZS Mrocza                  14   21   33-15
4.LZS Brusy (b)               14   12   28-33
5.Koronowianka Koronowo       14   12   32-40
6.Chojniczanka II Chojnice    14   12   22-38
7.Gryf Sępólno Kraj.          14    7   20-39
8.Polonia III Bydg/Potulice   14    6   19-39

KLASA B - GRUPA II

1.Sparta Brodnica             14   22   43-6
2.Gryf Bydgoszcz              14   20   30-10
3.Wisła Fordon                14   17   46-24
4.Chełminianka Chełmno        14   15   24-29
5.Olimpia II Grudziądz (b)    14   10   12-28
6.Stal Grudziądz (s)          14   10   23-44
7.Drwęca Golub-Dobrzyń        14    9   16-34
8.Unia II Wąbrzeźno           14    9   15-45

KLASA B - GRUPA III

1.Notecianka Pakość (s)       14   24   37-14
2.Noteć Mątwy                 14   22   39-20
3.Dąb Barcin (b)              14   17   20-14
4.Łobzonka Wyrzysk            14   14   28-26
5.Ogniwo Piechcin (b)*        14   12   35-43
6.Szubinianka Szubin          14   11   32-30
7.Cuiavia II Inowrocław       14    6   16-37
8.Piast Złotniki Kujawskie    14    6   16-39

* Od następnego sezonu jako Budowlani Piechcin.

KLASA B - GRUPA IV

1.Lech Rypin (b)              12   23   45-7
2.Włocławianka II Włocławek   12   14   22-29
3.Pomorzanin II Toruń (s)*    12   12   28-21
4.Gopło Kruszwica             12   12   20-21
5.Victoria Toruń              12    9   10-19
6.Wisła Nieszawa              12    9   16-34
7.Zdrój II Ciechocinek (b)    12    5    7-27

* Pomorzanin II Toruń awansował (?) do Klasy A.

KLASA C - GRUPA INOWROCŁAWSKA

1.Sparta Janowiec*             4    5    6-5
2.MKS Trzemeszno               4    5    8-2
3.Notecianka II Pakość         4    2    4-11

* Dodatkowy mecz zakończył się remisem. O awansie zadecydował więc bilans bezpośrednich pojedynków

-Sparta Janowiec
-LZS (Błękitni) Cieślin
-Notecianka II Pakość
-Pogoń II Mogilno
-MKS Trzemeszno
-Pałuczanka II Żnin
-?


* * * * * * * * * * * *


Międzypowiatowa Klasa B (zestawienie drużyn):

1.LZS Gębice /III. na półmetku/ (1 pkt przewagi)
2.LZS Palczyn /I. na półmetku/
-LZS Golejewo
-LZS Jadowniki
-LZS Osiek /II. na półmetku/
-LZS Papros
-LZS Piotrków Kujawski
-LZS Żerniki


Zestawienie drużyn zgłoszonych do rywalizacji w Powiatowej Klasie C:

Grupa I

-LZS Cieślin /II. na półmetku i I. na koniec/
-LZS Lipi
-LZS Liszkowo
-LZS Rojewice /I. na półmetku/
-LZS Rojewo
-LZS Suchatówka
-LZS Ściborze /III. na półmetku/

Grupa II

-LZS Bąkowo /III. na półmetku/
-LZS Chełmce
-LZS Dąbrowa Biskupia
-LZS Olszewice
-LZS II Papros
-LZS Sobiesiernie /II. na półmetku i I/II na koniec/
-LZS Szarlej /I. na półmetku i I/II na koniec/

Finałowe spotkanie o mistrzostwo powiatowej Klasy C. Zmierzyły się zespoły LZS Cieślin i LZS Sobiesiernie. Wygrała drużyna z Cieślina, która następnie walczyła  z LZS Palczyn (ubiegłorocznym zdobywcą pucharu przewodniczącego Prezydium PRN). Mecz rozegrany w Liszkowie zakończył się wynikiem 3-1 dla Palczyna. Wymienione powyżej drużyny w przyszłym sezonie będą walczyć o mistrzostwo Klasy B drużyn wiejskich.


Turniej piłki nożnej z okazji Święta Odrodzenia o puchar Gromadzkiego Komitetu FJN (Jaksice, lipiec 1966)
1.LZS Jaksice
2.LZS Gnojno
-Cukrownik Żnin
-?
LZS Jaksice pokonał Cukrownika Żnin 1-0, a w finale LZS Gnojno 2-1.

W klubie sportowym Cukrownik Tuczno powołano (reaktywowano) do działalności sekcję piłkarską. W ramach współpracy z Goplanią piłkarzy z Tuczna będzie trenował instr. Kmieć.

Gopło Kruszwica w sezonie 1965/66 swoje mecze (w związku z remontem stadionu) rozgrywało w Szarleju.

Dzisiaj stronę odwiedziło już 1 odwiedzający (70 wejścia) tutaj!
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=